Menü
Sepetiniz

Microsoft ürünleri hakkında sık sorulan sorular

Sınıfının en iyisi Office uygulamaları, akıllı bulut hizmetleri ve gelişmiş güvenlik sunan Microsoft 365, işimizde ve hayatımızda önemli hedeflere ulaşmamıza yardımcı olmak üzere tasarlanmış üretkenlik bulutudur.

Office 365 iş planları, Microsoft 365 iş planları olarak değiştirildi. Yeni ad, aynı yüksek değer, aynı fiyat.

  • Office 365 İş Başlangıç’ın adı artık Microsoft 365 İş Temel olarak değişiyor
  • Office 365 İş Ekstra’nın adı artık Microsoft 365 İş Standart olarak değişiyor
  • Microsoft 365 İş’in adı artık Microsoft 365 İş Ekstra olarak değişiyor
  • Office 365 İş’in adı artık İş için Microsoft 365 Uygulamaları olarak değişiyor

Ürünün adını, abonelikte bulunan özellik ve avantaj yelpazesini daha iyi yansıtması için değiştirdik. Microsoft 365, sınıfının en iyisi Office uygulamaları, akıllı bulut hizmetleri ve gelişmiş güvenlik dahil olmak üzere Office 365’te bildiğiniz her şeyi içeriyor.

Küçük ve orta ölçekli işletme planları için fiyat ya da özelliklerde değişiklik olmadı. Planlar hala aynı, yalnızca adlar güncelleştirildi.

Sizin bir eylem gerçekleştirmeniz gerekmez. Office 365 aboneliğiniz otomatik olarak Microsoft 365 şeklinde yeniden adlandırılacak. Yönetici Portalınızda ve aylık fatura özetlerinizde aboneliğinizin adının güncelleştirildiğini göreceksiniz.

Aboneler, Office uygulamalarını beş PC veya Mac, beş tablet ve beş mobil cihaza kadar yükleyebilir. Microsoft Surface Pro gibi hibrit Windows cihazlarını PC veya tablet olarak sayabilirsiniz.

Başlıca kredi kartlarının hepsiyle ödeme yapabilirsiniz. Abonelik tutarınız kredi kartı ekstrenizde görünür. Microsoft 365 iş planlarında fatura alma seçeneği sunulur ve seçtiğiniz hizmetlere bağlı olarak aylık veya yıllık biçimde faturalandırılırsınız. Faturanız görüntülenmeye hazır olduğunda bir e-posta iletisi alırsınız ve aboneliğinizi satın alırken bir satınalma siparişi numarası girdiyseniz bu numara da faturanıza dahil edilir.

Toplu lisanslama kapsamında satın almak isteyen kurumsal anlaşma müşterilerine (genellikle 250 veya üzeri lisans) indirim uygulanır. Büyük kuruluşların satın alma seçeneklerini incelemek ve size en uygun olan seçeneği belirlemek için bize 0216 533 4008 numaralı telefondan ve [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Müşterilere en fazla esnekliği sağlamak için farklı ödeme seçenekleri sunulmuştur.

Microsoft 365 İş Temel, İş için uygulamalar, İş Standart ve İş Ekstra planları aylık taahhüt ödemesi veya yıllık taahhüt ödemesiyle sağlanır.

  • Aylık taahhütle ödeme: Ay bazında ödeme yaparsınız ve istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
  • Yıllık taahhütle ödeme: Bir yıllık aboneliğe kaydolursunuz, ancak ay bazında ödeme yapmayı veya kaydolduğunuz sırada tüm yıl için ödeme yapmayı seçebilirsiniz. Bu ödeme seçeneğini kullananlara indirim uygulanır.

Microsoft 365 Kurumsal ve Office 365 Kurumsal planları (Exchange Online gibi tek başına planlar dahil), ayrıca Kurumlar için Microsoft 365 Uygulamaları yıllık taahhüt ödemesiyle sağlanır.

  • Yıllık taahhütle ödeme: Bir yıllık aboneliğe kaydolursunuz, ancak ay bazında ödeme yapmayı veya kaydolduğunuz sırada tüm yıl için ödeme yapmayı seçebilirsiniz.

Evet. Ücretsiz denemeniz sırasında oluşturduğunuz hesaplar için Microsoft 365 lisansları satın alırsanız bu kullanıcıların hesaplarına ait bilgiler ve yapılandırmalar aynen korunur. Ücretsiz denemeniz sona erdiğinde Microsoft 365’i satın almanız için 30 gün daha verilir. Bu sürenin sonunda hesap bilgileriniz silinir. Deneme hesabı bilgileriniz silinirse daha sonra geri alınamaz.

PC veya Mac bilgisayarınıza yüklediğiniz Word, Excel, PowerPoint ve Outlook gibi Office uygulamalarını çevrimiçi olmadığınızda da kullanabilirsiniz.

Microsoft 365’te OneDrive ile, çevrimdışıyken erişebileceğiniz dosya depolama alanı elde edersiniz. Çevrimdışıyken yaptığınız değişiklikler, yeniden bağlantı kurduğunuzda OneDrive ile ve dolayısıyla diğer cihazlarınızla eşitlenir.

Outlook sayesinde gelen kutunuza iletilmiş olan e-postaları okuyabilir veya yeni e-postalar ya da toplantı istekleri oluşturabilirsiniz. Gelen kutunuz ve giden kutunuz, yeniden bağlandığınızda diğer cihazlarınızda eşitlenir.

Verileriniz size aittir. Microsoft 365 aboneliğinizi iptal etmeye karar verirseniz verilerinizi (örneğin, ekip sitelerindeki e-posta ve belgelerinizi) indirerek başka bir konuma kaydedebilirsiniz. Verilerinizi, aboneliğinizi iptal etmeden önce kaydetmelisiniz. Aboneliğinizi iptal etmenizin ardından yöneticileriniz, Microsoft 365 hesabınızla ilişkili verilere 90 gün süresince sınırlı işlevselliğe sahip bir hesap aracılığıyla erişebilir.

Microsoft Kurumsal lisans ve satış hizmetleri ile alakalı soru cevap bölümümüze buradan ulaşabilirsiniz.