Microsoft Exchange Online, bilgisayarlardan, web'den ve mobil cihazlardan e-posta, takvim, kişiler ve görevler sunan barındırılan bir mesajlaşma çözümüdür. Azure Active Directory ile tam olarak bütünleşir ve yöneticilerin kendi ortamlarında Exchange Online özelliklerini yönetmek için diğer yönetim araçlarının yanı sıra grup ilkelerini kullanmalarına olanak tanır.


Exchange Online'a abone olan kuruluşlar, kullanıcılara sundukları mesajlaşma hizmetleri üzerindeki kontrolü elinde tutar. Bu belgede açıklanan Exchange Online barındırılan planları ile e-posta, aynı anda birden çok müşteriyi destekleyen sunucularda barındırılır. Bu sunucular Microsoft veri merkezlerinde bulunur ve bir şirket ağının içinden veya İnternet üzerinden çok çeşitli cihazlardan kullanıcılar tarafından erişilebilir.

Microsoft 365, kuruluşunuzun gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamak için çeşitli planlarda sunulur. Kullanıcıların Exchange Online kullanmasını sağlayan abonelikler hakkında ayrıntılı plan bilgileri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Exchange Online hizmetine erişen her kullanıcı bir abonelik planına atanmalıdır ve her kullanıcı aboneliğinin kendi posta kutusu vardır. Bu posta kutularındaki klasörler ve mesajlar bir Microsoft veri merkezinde bulunur. Konferans odaları ve paylaşılan posta kutuları için kullanıcı abonelikleri gerekli değildir. Bu özel posta kutusu türlerinin oturum açma kimlik bilgileri yoktur, bunun yerine uygun izinlere sahip lisanslı kullanıcılar bunları yetkilendirme yoluyla yönetir ve bunlara erişir.