@sirketiniz.com Uzantılı Size Özel E-Posta Hesabı Almak

Kuruluşların başarısında, güvenli ve profesyonel e-posta barındırma hizmetlerinin önem kazanmasındaki en önemli faktör alan adı uzantılı e-posta adresi almaları. İster küçük, ister orta ölçekli bir işletmeniz olsun, isterseniz kurumsal bir şirket yönetiyor olun, size özel e-posta hesapları daha üretken ve çalışma konusunda size ve ekibinize destek olur.

Kuşkusuz tüm kurumsal e-posta barındırma hizmetleri aynı özelliklerle oluşturulmamıştır. Ve her boyuta uygun tek çözüm diye bir şey söz konusu olmasa da, e-posta barındırma hizmetini seçmeyi kolaylaştırabilecek ve sonunda işletmenizin başarısı için gereken araçları sağlayacak, dikkate alınması gereken bazı noktalar vardır. Küçük ve orta ölçekli işletmelerle kurumsal şirketlerin barındırılan bir e-posta çözümünden neler bekleyeceğini gözden geçirelim.


Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler


Küçük veya orta ölçekli işletmenize e-posta sunucusu barındırma hizmeti seçerken, sağlanan ücretsiz hizmetlerden birini seçme eğiliminde olabilirsiniz. Ne de olsa, “ücretsiz” olduğundan ihtiyacınız olan hizmetleri bütçenizi zorlamadan verebilir değil mi? Kuşkusuz bu doğru olabilir ama ücretsiz hizmet seçiminde farkında olmayabileceğiniz bazı tuzaklar vardır. Örneğin:

 • Profesyonel Olmayan Bir Görünüm: Müşterilerle veya diğer kuruluşlarla ÜcretsizEpostaBarındırma.com uzantılı bir e-posta adresi kullanarak iletişim kurduğunuzda, profesyonel olmayan bir izlenim verme riskiyle karşılaşırsınız.
 • İtibar: Benzer biçimde, ŞirketinizinAdı.com uzantısıyla biten bir e-posta adresi kullanmanıza olanak tanıyan e-posta barındırma hizmetleriyle, aynı anda hem itibar hem de profesyonellik elde edebilirsiniz.
 • Korsanlık: Birçok ücretsiz barındırılan e-posta çözümü, işleri güvenle yürütmek için gereken önemli güvenlik önlemlerinden yoksundur. Bu tür hizmetler doğru korumalara sahip olmadığından şirketinizi korsanların saldırısına açık hale getirdiği gibi, sizinle iletişim kuran herkesi de korumasız bırakabilir; bu da son tahlilde iş ilişkilerinizi ve bir olasılıkla kar marjınızı etkileyecektir.

Ücretsiz kurumsal e-posta barındırma hizmetlerine hiçbir şey ödemiyor olsanız da, sonunda size epey pahalıya mal olabilir. Neyse ki, ücretli çözümlerin birçoğu düşük maliyetli ve etkilidir. Dolayısıyla, ayda yalnızca birkaç dolar yatırım yapabiliyorsanız hem ciddi bir güvenlik düzeyi hem de işlerinizin sorunsuz yürütülmesini sağlayacak başka hizmetler elde edebilirsiniz. Örneğin:

 • Ad@İşletmenizinAdı.com gibi e-posta adresleri atamanıza olanak sağlayan özel e-posta etki alanı uzantıları.
 • Çok faktörlü kimlik doğrulaması ve iletilerinize uzaktan güvenle erişim olanağı gibi kurumsal sınıf güvenlik.
 • Hem güvenli hem de kuruluşunuzun çalışanları arasında paylaşılabilir takvimler ve kişi listeleri.
 • Dosyalarınıza hemen her yerden güvenle erişmenizi, bunları ekibinizle paylaşmanızı ve nerede olursanız olun gündemi izlemenizi sağlayan güvenli bulut depolaması.
 • Her zaman sorunları hızla ve kolayca çözmenize yardımcı olabilecek profesyonel destek.


Kurumsal Şirketler


Küçük ve orta ölçekli işletmelerden farklı olarak, kurumsal şirketlerin genellikle ülkenin çeşitli yerlerinde veya dünyanın dört bir yanında çalışan yüzlerce çalışanı vardır. Bu boyutlardaki bir kuruluşun mümkün olan en güvenli e-posta barındırma hizmetini kullanmak istemesi mantıklı görünebilir ama birçoğu için bu geçerli değildir. Bu durum sonuçları da felaket olur.

Örneğin, Eylül 2016’da büyük bir ücretsiz e-posta hizmeti bir güvenlik ihlali olduğunu duyurdu ve Wired.com‘a göre bu sızıntıdan sonunda en az 1 milyar müşteri, yani dünya genelindeki İnternet kullanıcılarının kabaca üçte biri etkilendi. 2016 Başkanlık Seçimi sırasında, Hillary Clinton’ın kampanya yöneticisi John Podesta’yı hedefleyen ve Demokratik Ulusal Komite’nin halka açık bir şekilde vahim bir saldırıya uğramasına neden olan bir kimlik avı planı ortaya çıkarıldı. (TheVerge.com‘da devamını okuyabilirsiniz.) Ne yazık ki, NBCNews.com tarafından yayınlanan bir habere göre şirketler, kamu kuruluşları ve bireylere yönelik saldırıların artarak devam etmesi bekleniyor.

Kurumsal düzeydeki bir şirket açısından bunun anlamı, şirketinizi güvenlik ihlallerine karşı korumanın her zamankinden daha önemli olduğudur. Verilerinizi ve personelinizi güvenlik altına almak için, hem son derece gelişmiş bir koruma sağlayan hem de ihtiyacınız olan hizmetleri veren bir e-posta sunucusu barındırma hizmeti arayın. Örneğin:

 • Her zaman güncel virüs ve kötü amaçlı yazılım korumasına sahip kurumsal sınıf bir e-posta çözümü
 • Ekiplerinizin, posta kutuları ne kadar büyürse büyüsün önemli iletileri göndermesini, almasını ve arşivlemesini sağlayan sınırsız posta kutuları.
 • E-postaları yetkisiz erişime karşı koruyan ilke tabanlı bir çözümle kısıtlanmış e-posta iletme özelliği.
 • Ekibinizin sorularını ve sorunlarını ortaya çıktığı anda iletebileceği 7/24 müşteri desteği

Küçük veya orta ölçekli işletmeleriniz ya da kurumsal şirketleriniz için doğru kurumsal e-posta barındırma hizmetlerini seçmek yalnızca müşterileriniz ve ekibinizle iletişim açısından kritik önem taşımakla kalmaz, ayrıca şirketinizin tamamında güvenliği etkileyebilir. İşletmeler Microsoft Exchange gibi bir ürün seçerek çok faktörlü kimlik doğrulamasından, her zaman güncel virüs ve kötü amaçlı yazılım korumasından, kısıtlanmış e-posta iletme özelliğinden, özel e-posta etki alanlarından, 7/24 destekten ve daha birçok olanaktan yararlanabilir. Boyutu ne olursa olsun şirketiniz için son derece gelişmiş bir e-posta sunucusu barındırma hizmetini nasıl alabileceğinizi öğrenin.